Гранични полицаи задържаха 31-годишен мъж от Бургас, превозвал 27 чужденци без документи в микробус с британска регистрация край Аркутино. Проверката е извършена около 20:00 часа в четвъртък между плаж „Аркутино“ и разклона за комплекс „Св. Тома“.
В товарния отсек на автомобила са открити 22-ма души, заявили, че са от Афганистан, и петима, заявили, че са от Пакистан. Шофьорът е бил без свидетелство за управление, а проверката за наркотици е дала положителен резултат за метамфетамин, съобщи МВР.
Микробусът е спрян от граничен полицейски наряд в район, който е сред чувствителните точки по маршрута към Южното Черноморие. При проверката служителите установили, че товарният отсек е използван за превоз на хора, които не са имали документи за самоличност.
Всички 27 чужденци са задържани в ГПУ-Бургас. Задържан е и водачът на микробуса, който според първоначалните данни не притежава книжка.
Официалната информация на МВР уточнява, че пробата на шофьора е положителна за метамфетамин. стандарт
21 Юни 2026 година