Новина от категория В общината
Архив на публикациите

„Независими за Пловдив“ внесоха наредба за 15 минути безплатно паркиране

Групата в Общинския съвет „Независими за Пловдив“ внесе официално предложение за изменение и допълнение на Наредбата за организацията на движението и паркирането на територията на Община Пловдив, с което се предлага въвеждането на 15 минути безплатен престой в „Синя зона“. Предвижда всеки автомобил да може да ползва до два безплатни престоя дневно по 15 минути, през интервал от минимум 4 часа, след регистрация чрез SMS. Основната цел е да се улесни краткотрайното паркиране за граждани, родители, хора с административни ангажименти, доставки и посещения на търговски обекти и институции.

Публикувана на
01 Юни 2026 година