Новина от категория България
Архив на публикациите

Фенове на „Ботев“ спасиха клуба от фалит, отвърнаха им с исторически резил

Видяна: 24034 пъти

С исторически резил, така се отблагодариха „куците коне“ от „Ботев“ на своите фенове, които ударно събраха над 500 000 лв., за да спасят клуба от фалит. В съботното дерби безхаберните Неделев и останалите „канарчета“ бяха пометени с 6:0 от вечния си градски съперник Локо.
Т. нар. нов ст. треньор П. П., наследил Ферарио Спасов се чудеше какво да каже в ефир след този крах. „На полувремето, след като ни вкараха 4 гола, в съблекалнята казах на футболистите да измием този срам, поне да не получим нов гол!“, призна той. „Нямам представа какво дали Тодор Неделев ше остане.“, каза още той за голямата звезда, който напусне терена контузен.
Въпреки че прехваленият Акрапович предаде клуба, продавайки се на ЦСКА за повече пари, нечело с новия си старши Александър Тунчев „смърфовете" премазаха съпертиците си с 6:0 - нещо, което никога досега не се беше случвало. До момента през годините най-изразителните победи на Локомотив над Ботев бяха 7:3 и 4:0. Те доказаха, че са с класи над "жълто-черните" и дори пропуснаха да постигнат още по-изразителна победа.
На стадиона в парк "Лаута" всъщност нямаше дерби. Локомотив изцяло доминираше и още на почивката водеше с 4:0. Разписаха се Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев от дузпа и Георги Минчев. През втората част Янко Георгиев беше наказан още от резервите Кристиан Илич и Николай Николаев.
Ботев беше с 10 играчи след почивката, тъй като в 45-ата минута Джонатан Перейра беше изгонен с червен картон и остави "жълто-черните" в намален състав.