Новина от категория Пловдив
Архив на публикациите

Локо смачка фасона на шампиона

Видяна: 18971 пъти

Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 1:0 в Разград и спечели Суперкупата на България. Димитър Илиев вкара победния гол за „смърфовете“ в 89-та минута.
Срещата започна равностойно и без положения пред двете врати. В 12-ата минута Анисе и Витанов се сблъскаха при борба за висока топка. Халфът на пловдивчани получи аркада и се наложи смяната му с Давид Малембана.
В 19-ата минута Битон шутира отдалеч, Луков не успя да улови и при добавката Жоржиньо реализира, но голът правилно не бе зачетен заради засада на бразилеца.
В 38-ата минута Анте Аралица опита удар със задна ножица, но топката мина високо над вратата.
В 43-ата минута Умарбаев нахлу под ъгъл почти до малкото наказателно поле и шутира, а след рикошет топката щеше да се озове в мрежата на Лудогорец. Намиращият се в засада Петрович обаче излишно я довкара в празната вратата и голът логично не бе признат.
Спортният директор на Локо Георги Иванов бе много доволен: “Радвам се, че спечелихме. Честитя на целия отбора. Мисля, че днес показахме, че спечелихме заслужено. Не казвам, че сме надиграли Лудогорец, но имахме по-чистите ситуации. Като си вкарваш положенията си става по-лесен, но важното е, че трудът на футболистите бе възнаграден. Мисля, че ще влезем подготвени в първенството. Най-важното е да сме здрави и да нямаме болни хора и под карантина и мисля, че ще играем важна роля в първенството.“
„Бях си спокоен още от снощи, че ще спечелим и тази купа. Моето шесто чувство никога не ме е подвеждало. Това се постига с много четене и опит.-реагира собственикът на отбора Крушарски- Ние ще вземем цялото първенство! Нови отбори като нас, ще изместват тези, които лежат на стари лаври. Лугогорец са в пъти над нашата стойност. Нашите амбиции са минем 3 кръга в Лига Европа, а във вътрешния шампионат да скочим на всички. Взимам още една купа и се отказвам от оперативната работа. Няма да се отказвам от Локо, просто ще спра да работя. Дано доживея да видя, това което ми обещаха за 19-и. Ей го там зам.-кмета ми обеща, че тогава ще могат да влязат багерите на тренировъчната база. Трябва да стане някакво чудо, че да не направим стадион и база. Искам да ги правя аз, за да направим с парите възможно най-много."