Новина от категория В общината
Архив на публикациите

Кметът на община „Родопи” решава проблем с разширението на Асеновградско шосе

Кметовете на общините „Родопи”, Асеновград и Куклен се срещнаха с шефа на АПИ Дончо Атанасов и представители на "ИСА 2000", която ще изпълнява разширението и ремонта на трасето Пловдив-Асеновград. На нея присъстваха още проектанти и експерти. Поводът бе липсата на локални платна, които да осигурят достъпа до имотите от двете страни на трасето, когато то бъде оградено с мантинела.
Кметовете реагираха остро преди месеци, след като получиха писма от АПИ, че този ангажимент остава техен. По груби изчисления за това ще са им нужни около 8 млн. лв.- сума, която нито една от общините не може да осигури от бюджета си.
„Липсата на локални платна можеше да се превърне в много голям проблем за нас и собствениците на имоти край пътя.”, коментира кметът на "Родопи" Пламен Спасов.
На срещата са били набелязани мерки за разрешаване на проблема. В кратки срокове трите общини трябва да извършат анализ на терените около пътя, като уточнят колко са и с какъв статут - частни, държавни. Когато се уточни това, ще започне проектиране. Трите общини ще трябва да осигурят по 30 хил. лв. за изготвянето на идейния проект. С проблема с липсващия локален път вече е запознат и министър-председателят, така че се очаква правителството да гласува и отпусне държавни средства за изграждането на локалното платно, обясни кметът Спасов. Между 20 и 30 август предстои нова среща.
Преди броени дни стана ясно че софийската фирма „ИСА - 2000” ще изпълнява трасето. Строителството на пътя се забави понеже фирмата, класирана на второ място - "Пътища Пловдив" АД - обжалва избора.

Публикувана на
02 Август 2017 година